Lampiónový sprievod s MAMA Klubom

Lampiónový sprievod s MAMA Klubom

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    

RC Mama klub v Seredi pravidelne každoročne organizuje v mesiaci október lampiónový sprievod. Tento rok sa podujatie konalo 19. októbra, kedy sa na Jesenského ulici stretli malí aj veľkí a vybrali sa spoločne rozsvietiť ulice mesta. V rukách detí boli vidieť lampióny všelijakých farieb a tvarov.

 

 

 

Sprievod viedol do mestského parku, kde všetkých čakali vyrezávané tekvice, ktoré boli vyrobené na tvorivých dielňach. Práve táto atmosféra bola pre deti najatraktívnejšia. Sprievod bol ukončený na Námestí slobody. Tí starší si povinné lampiónové sprievody pamätajú z dôb minulých. Neskôr táto tradícia upadla do úzadia, no už niekoľko rokov sa v mnohých mestách a obciach sprievody opäť organizujú. Hovorí sa, že zažaté lampióny sú akoby nositeľmi svetla a tepla. "Svetlonos" zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy.

 

 

Lampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA KlubomLampiónový sprievod s MAMA Klubom