Rybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvy

Rybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvy

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    

To, že niektorí ľudia nemajú k zvieratám cit sa presvedčili aj členovia SRZ MsO Sereď. Na ich revíroch už nejaký čas neznámy rybár resp. skupina rybárov zastriháva rybám chvovstové plutvy. Ide o ryby väčších rozmerov, preto sa na sociálnej sieti objavili názory, že si tým lovci takto označujú ulovené ryby. Ide o odsúdeniahodné konanie, pretože ryba tým trpí a má zníženú kvalitu života. Aj keď je to nemá tvár, ide o živú bytosť s ktorou sa takto jednoznačne nesmie zachádzať.

 

 

Jeden z rybárov o svojej skúsenosti s vylovením takto označenej ryby napísal:

 

Momentálne som strávil pár dní na zväzovej vode SRZ MsO Sereď na túto vodu som zavítal túto sezónu druhý krát.Prvý krát keď som prišiel stretol som sa tu jedným členom rybárskej stráže a prehodili sme par slov a vraví mi že niekto tu značí kapre tým že im zastrihuje chvosty.Keď že som tam vtedy strávil len par hodín a podarilo sa mi chytiť jedného kapra na ktorom som nič nebadal tak som nemal prectavu o aké označovanie ide.Druhá moja návšteva už bola na 5 dní a 4 noci pochytal som par pekných kaprov a v sobotu večer som sa dostal do kontaktu s kaprom ktorý mal značku od dotyčného ktorého neviem ani ako pomenovať. Ale minimalne ma tento človek psychicke problémy keď dokáže takéto niečo spraviť bol to bezchybný kapor ktorý vážil 14,8 kg až nato že psychicky narušený človek ho takto označil. Ešte dodám k tomu len to že je tak označkovanych kaprov je viac ktorý vážia okolo 13 a viac kilogramov posúďte sami čo to môže byť za ani neviem či sa dá nazvať človek keď niečo takéto dokáže spraviť nemému tvorovi dúfam že to dotyčnému život opätuje.

 

 

Ďalší rybár pripojil tiež svoju skúsenosť:

 

Je to smutné! Už dávnejšie to niekto(rí) praktizujú.Nedávno som mal tiež jedného krásneho lisca 101.cm.a chvostová vrchná časť bola mierne pristrihnutá!Myslím si že to robí skupinka rybárov a každý má svoju značku. Určite mám otvorené oči a uši nielen na rybách a neprajem im to!Samozrejme to nahlásim.Petrov zdar.

 

 

Ďalšie komentáre rozhorčených rybárov ani nie je potrebné uverejňovať. Všetci do jedného takéto počínanie odsúdili a na adresu človeka resp. skupiny ľudí, ktorí toto praktizujú padali aj ostré slová.

 

 

Členovia SRZ MsO Sereď žiadajú všetkých, ktorí majú akékoľvek informácie o osobe, ktorá toto na vodách praktizuje, aby to neodkladne nahlásili veliteľovi rybárskej stráže na čísle 0948 537 558 alebo formou sms, emailu alebo osobne na Rybárskom dome v Seredi.

Rybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvyRybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvyRybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvyRybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvyRybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvyRybári zo SRZ MsO Sereď sú rozhorčení: niekto zastriháva rybám chvostové plutvy