Ďalšie víťazstvá slávistiek

Šport     Milan Novák

Mladšie žiačky v ďalšom kole  privítali na svojej palubovke dievčatá HK Svodín. Od začiatku dali súperovi na vedomie, kto bude pánom na palubovke. Opierajúc sa o elastickú obranu trestali každú chybu hostiek rýchlymi protiútokmi. Polčas domáce vyhrali presvedčivo 16: 1. V druhom polčase sa dostali na palubovku všetky domáce hráčky. Po zápase dievčatá zožali zaslúžený potlesk divákov.

HK Slávia Sereď – HK Svodín 32: 5 /16: 1/

Zostava: Bavúzová S., Košičárová S.. – J. Malá 8, K. Malá 7, D. Mališová 11, N. Mészárosová 3, T. Šuhajová 1, Černá A. 1, Sojková E. 1, Fogelová E.

1. liga žien

HK Slávia Sereď – HKM Šurany 27:26 /10:13/

Slávistky aj v tomto zápase potvrdili silu kolektívu, ktorý sa nezlomí ani za nepriaznivého stavu a zabojuje o víťazstvo. V prvom polčase sa našim dievčatám nedarila streľba a nechali vyniknúť brankárku hostiek, ktoré sa opierali tiež o svoju dirigentku hry L. Bérešovú. Chlieb sa začal lámať až v poslednej desaťminútovke. Domácim sa v 52 min. podarilo gólom Pavlíkovej vyrovnať a z nasledujúceho útoku išli gólom K. Šúryovej prvýkrát do vedenia. Od tohto stavu sa družstvá striedali vo vedení. V závere sa domácim roztrieľala K. Dubajová a K. Šúryová 10. sek. pred koncom rozhodla o víťazstve domácich.

Zostava: L. Trojáková, L. Davidková, K. Vadkertiová – I. Horváthová, V. Šidlíková, L. Štefanková, K. Šúryová 8, L. Hercegová 4, V. Mészárosová, V. Štrbová, N. Šúryová, D. Pavlíková 2, R. Krajčovičová 1, K. Krajinčáková, K. Dubajová 12/6

Tréner: Z. Bergendi

Naše najmenšie dievčatká odohrali nešťastný zápas na turnaji v Šali, kde v závere prišli v zápase s Močenkom o trojgólový náskok a remizovali 12:12. V druhom zápase nestačili na vyhratejšiedeivčata zo Zlatnej, ktorým podľahli 4:17.