ZÁKAZ VSTUPU...!!!

Rozvoj a výstavba     RSDr. Kovarovič Jozef Obyvateľ Serede    

V „Seredských novinkách“ (SN), jún 2018 bol uverejnený článok „ Dokedy ešte?“,v ktorom autor popisoval niektoré otázky, týkajúce sa občanov Serede. Hlavne kladne reagovali občania, (niekoľkí),ktorí čítajú „SN“.

               

Autor mal pravdu, keď oprávnene písal o seredskom kaštieli v miestnom parku v Seredi. Pre osvieženie pamäti z toho článku je treba v tejto súvislosti citovať : „ Seredský kaštiel sám prežil históriu,za posledných tridsať rokov chátra,dožíva“ (Už len chlpatá brada mu chýba)... Tento citát nie je paradox,ale holá pravda !

               

Je to žiaľ,miesto toho, aby sa pomohlo tomuto kaštieľu v Seredi,okolo neho rozmiestníme tabule s nápismi : „Zákaz vstupu hrozí nebezpečenstvo úrazu!!! Ako i „Padá omietka!“, (tomuto zanedbanému objektu sa vyhýbajú aj bezdomovci).

              

Hlavnou vecou je pravdivá správa v tejto oblasti. Týka sa týždenníka „MY“ – noviny pre juhozápad z 13.8.2018, v ktorých je uverejnený článok o Seredi. V tomto článku- „Sereď je bez dotácie na kaštieľ“,v podnadpise (tohto článku) je uvedené : „Projekt na rekonštrukciu je napokon bezpredmetný. Radnica prišla o 836 tisíc eur,ktoré mala dostať z ministerstva kultúry. Mesto sa o neschválení financií dozvedelo z web stránok ministerstva..“

             

Čo urobia zodpovední funkcionári mesta (MsÚ)  Sereď je z časti v ich rukách. V prvom rade je na mieste nespokojnosť väčšiny občanov Serede,ktorí už vyše 30 rokov čakajú na opravu kaštieľa v miestnom parku... V druhom rade však mesto Sereď neoplýva množstvom užitočných priestorov, (historických), ktoré by sa mohli využiť rôznym spôsobom.

               

Treba bojovať,aby ministerstvo kultúry v Bratislave zmenilo svoj názor na rekonštrukciu kaštieľa v Seredi, to je jediná rada občanov Serede! Predchádzajúce zriadenie (pred novembrom 1989) dalo 220 milionov KČS,vtedy sa preinvestovalo dohromady pramálo,tak nech to mestu Sereď ministerstvo kultúry zohľadní.

               

Zahrajme sa na „čarovný prútik“ – nech sa „Zákaz vstupu...“ zmení  v  takom zmysle na „Tu sa pracuje na rekonštrukcii kaštieľa v Seredi!“ Nebolo by to krajšie?