SEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNE

SEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNE

Šport     Juraj Ďuračka    

 

      KLUB TAEKWON-DO ITF        
HONG RYONG SEREĎ

 

 

 

Súťažnú sezónu 2018/2019 odštartovali seredskí taekwondisti už tradične na medzinárodnej súťaži s názvom Moravia Open, ktorá sa pravidelne koná v českej Ostrave. Napriek veľmi silnej konkurencii opäť bodovali viacerými medailovými umiestneniami!

 

Piaty ročník súťaže Moravia Open sa uskutočnil v dňoch 29. a 30. septembra 2018 a za Sereď na ňom zápasilo 12 súťažiacich vo viacerých vekových kategóriách. Konkurenciu seredskému výberu tvorili tímy z desiatich európskych krajín a celkový počet účastníkov dosiahol číslo vyše 400.

 

Prvý súťažný deň sa niesol v znamení bojov v kategóriách juniorov (14+) a dospelých. Tu mala Sereď dvojnásobné zastúpenie a na stupeň víťazov sa ziskom striebornej medaily v sparingu dostal Michal Fidlér.

 

Nedeľa bola vyhradená pre všetky žiacke kategórie a klub zo Serede tu mal svojich 10 zástupcov. Hneď na začiatok v disciplíne technické zostavy potešila trojica žiakov s najnižšími technickými stupňami, keď sa všetci traja umiestnili na stupni víťazov – Martin Švanda obsadil 3. miesto, Patrik Hrdlovič 2. miesto a víťazom kategórie sa stal Alex Georgiev. Neskôr pridal v zostavách do medailovej zbierky bronz tiež Tomáš Dušecina.

 

Športový boj sa začal veľmi zaujímavými súbojmi v zápasoch s penovými tyčami, čo je disciplína pre tých najmladších. Tu svoju druhú, tentokrát bronzovú medailu vybojoval Alex Georgiev. Neskôr prišiel na rad už klasický sparing pre starších žiakov. Trojnásobné zastúpenie mala Sereď medzi dievčatami a tie na záver súťaže urobili celému tímu veľkú radosť. V spoločnej kategórii totiž nedali svojim zahraničným súperkám šancu a všetky tri sa prebojovali na stupeň víťazov! Bronzovú medailu získala Tamara Královičová a v seredskom finále sa spolu stretli Lucia Lakatošová a Ema Valenčíková. Väčšie skúsenosti nakoniec pretavila na zlatú medailu Ema.

 

Celkovo získal seredský taekwondo klub na súťaži Moravia Open 2018 9 medailí, z toho 2 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové. Vzhľadom na kvalitu súťaže tak možno vstup do novej sezóny hodnotiť veľmi pozitívne.

 

 

Výsledky

 

1. miesto: Alex Georgiev (zostavy), Ema Valenčíková (sparing)

2. miesto: Michal Fidlér (sparing), Patrik Hrdlovič (zostavy), Lucia Lakatošová (sparing)

3. miesto: Tomáš Dušecina (zostavy), Alex Georgiev (sparing), Tamara Královičová (sparing), Martin Švanda (zostavy)

SEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNESEREDSKÍ TAEKWONDISTI OTVORILI SEZÓNU ÚSPEŠNE