ICE Players Sereď: Dorastenci na domácej palubovke so ziskom 3 bodov

Šport     Mgr. Peter Janda

Dorastenci ICE Players Sereď po úspešnom prvom dvojkole v regióne západ, chceli svojim ďalším súperom uchmatnúť aj na domácej pôde plný bodový zisk.

ICE Players Sereď  :  FBC Páv Piešťany   3:4  (3:1; 0:1; 0:2)

Hráči Serede vstúpili do zápasu aktívne, takticky plnili pokyny trénera a snažili sa streliť prvý gól stretnutia. Hoci to boli práve hostia, ktorí sa ako prvý presadili v 8. minúte zásluhou Stanka. Sereď sa však nevzdávala a po necelých 4 minútach dokázala odpovedať gólom zásluhou Tomáša Sysla, ktorý tak dorovnal skóre na 1:1. Ani nie dvadsať sekúnd na to už zvyšoval na 2:1 kapitán domácich Lukáš Matušica. Do konca tretiny sa ešte presadil Matúš Ondruška, a tak výsledkovej tabuli svietilo 3:1 v prospech Serede.

V druhej tretine sa hráči Serede snažili navýšiť svoje gólové vedenie, avšak pozorná obrana alebo brankár hostí nepripustili už strelenie ďalšieho gólu. V 13. minúte dokonca prišla možnosť zahrať si presilovú hru, kedy bol hráč Piešťan vylúčený na 2 minúty za hrubosť. Sereď však nedokázala početnú výhodu zúžitkovať vo svoj prospech a dokonca ku koncu druhej tretiny inkasovala, takzvaný gól do šatni. Stav stretnutia tak po dvoch tretinách 3:2.

V tretej tretine sme mohli byť svedkami krásneho útočného floorballu, kedy sa domáci snažili odskočiť súperovi na vyšší gólový rozdiel. Cieľom hostí bolo zasa naopak dorovnať rozdiel jedného gólu a tým získať psychicky navrch. Sereď však častokrát zabúdala svoje útočné krídla v tretine súpera a neskorým návratom späť príliš svojmu gólmanovi nepomáhali. Tieto chyby dokázali hostia potrestať už v 3. minúte stretnutia a tak sa dotiahnuť na domácich. Štyridsať sekúnd pred koncom sa hosťom podarilo skórovať zásluhou Kramárika a tak Piešťany dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu. Sereď už nedokázala gólovo odpovedať a tak FBC Páv Piešťany zdolal tím ICE Players Sereď 3:4.

Góly Sereď: Tomáš Sysel (Matúš Ondruška), Lukáš Matušica (Pavol Polák), Matúš Ondruška

ICE Players Sereď  :  Florbalový klub AS Trenčín   6:4  (1:3; 0:0; 5:1)

Sereď nevstúpila do prvej tretiny zápasu príliš šťastne, keď už po 39 sekundách hry bol vylúčený hráč domácich Andrej Mlynárik za sekanie. Hráči Serede však dokázali presilovú hru súpera ubrániť a krátko na to v 4. minúte už otváral skóre zápasu v prospech domácich Matúš Ondruška. Potom prišlo ďalšie vylúčenie domácich kedy na trestnú lavicu odišiel opäť na 2 minúty za sekanie Pavol Polák. Trenčín však znovu svoju presilovú hru nevyužil, avšak hostia dokázali gólovo odpovedať v 11. minúte a tak dorovnať na 1:1. Do konca tretiny sa hostia dokázali ešte dvakrát presadiť zásluhou Oriešeka a Vlnku. Stav po prvej tretine 1:3 pre AS Trenčín.

Druhá tretina bola oproti prvej gólovo chudobnejšia, kedy sa ani jednému z tímov nepodarilo skórovať, avšak domáci aj hostia niekoľkokrát pohrozili súperovi nebezpečnými šancami. V 10. minúte prišla možnosť aj pre Sereď si zahrať presilovku, kedy bol hráč trenčianskeho AS vylúčený na 2 minúty za bránenie v hre. Domácim sa však nepodarilo zúžitkovať hru v početnej prevahe a tak bol aj stav po konci druhej tretiny 1:3 pre Trenčín.

V tretej tretine naši chlapci zapli na najvyššie obrátky, čoho výsledkom bol gól po 49 sekundách hry od Andreja Mlynárika. V istých častiach hry hráči Serede doslova varili súpera na jeho polovici, čoho výsledkom boli ďalšie 3 góly do siete súpera kedy sa dvakrát presadil Lukáš Matušica a Simon Čačaný. V 14. minúte dokázali hostia znížiť na 5:4, avšak hneď na to sa presadil hráč domácich Matúš Ondruška a poslal svoj tím tak opäť do dvojgólového vedenia. Sereď si už zvyšok zápasu ustrážila a tak dokázala zvíťaziť nad trenčianskym AS v pomere 6:4.

Góly Sereď: Matúš Ondruška (Noe Bokora), Andrej Mlynárik, Lukáš Matušica (Matúš Ondruška), Lukáš Matušica, Simon Čačaný (Tomáš Sysel), Matúš Ondruška (Patrik Cagáň)

Brankár dorastencov Július Farkaš dostal možnosť ísť na hosťovanie do tímu 1.FBC Florbal Trenčín, k tomuto úspechu mu gratulujeme a chceli by sme mu zaželať veľa úspešne odchytaných zápasov.

Najbližšie zápasy odohrajú dorastenci ICE Players Sereď:

• 20.10.2018 12:30 ICE Players Sereď : 1.FBC Florbal Trenčín
  • 20.10.2018 15:30 Florbalový klub AS Trenčín : ICE Players Sereď

ICE Players Sereď  :  Eastern Wings Michalovce  8:11  (1:1; 2:3; 5:7)

V sobotu 29.9.2018 sa predstavili hráči tímu ICE Players Sereď na domácej palubovke proti tímu Eastern Wings Michalovce, s ktorým sa stretli už minulú sezónu v baráži o prvú ligu.

Od úvodného hvizdu sa oba tímy snažili vstreliť prvý gól a preklopiť tak pohodu na hokejky vo svoj prospech. Prvý gól sa podarilo streliť Michalovciam až v 15. minúte po nedôraze pred bránkou Serede. Ani nie dve minúty na to sa podarilo vyrovnať po peknej strele z uhla kapitánovi Serede Patrikovi Jakubekovi. Do šatní sa tak po prvej tretine odchádzalo za stavu 1:1.

V druhej tretine sa hráči Serede snažili zvýšiť tlak na súpera vysokým napádaním, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly do bránky súpera, avšak tento štýl hry častokrát dovolil súperovi vyrážať do nebezpečných brejkov, častokrát 3 na 1, čo malo za následok aj inkasovanie 3 gólov. Stav stretnutia po dvoch tretinách 3:4 pre Michalovce.

V tretej tretine bolo jasné, že Sereď bude musieť zabrať, dorovnať skóre a streliť ďalšie góly a tak strhnúť vedenie na svoju stranu. Osudnými sa nám však stali 2 minúty hry, kde sme inkasovali štyri zbytočné góly. Síce sa nám v tretej tretine podarilo prekonať brankára hostí až 5 krát, no súperovi sa darilo stále si udržiavať 3 až 4 gólové vedenie a tento rozdiel sa už len veľmi ťažko doťahoval. Sereď tak podľahla Michalovciam v pomere 8:11.

Góly Sereď: Patrik Jakubek, Marek Matušica, Peter Janda (Radomír Stanko), Radomír Stanko (Jakub Fačkovec), Patrik Jakubek (Martin Bulejko), Jozef Berčík (Jakub Fačkovec), Peter Janda (Ondrej Balák), Miroslav Ujlacký (Ondrej Balák)

ICE Players Sereď  :  Žltý Sneh Košice   3:8  (0:1; 1:4; 2:3)

V nedeľu 30.9.2018 si hráči Serede zmerali sily s ďalším súperom z východu Slovenska tentokrát to bol tím Žltý Sneh Košice.

Hneď od úvodu sa Košice snažili držať loptičku na svojich hokejkách a zatlačiť hráčov Serede na ich vlastnej polovici. Sereď však pozorne bránila a nedovolila súperovi si vypracovať šance na ohrozenie bránky. Skóre zápasu sa podarilo otvoriť Košičanom až v 12. minúte. Sereď niekoľkokrát pohrozila nebezpečnými brejkmi avšak žiaden z nich neskončil v sieti brankára hostí. Po prvej tretine tak bol stav stretnutia 0:1 v prospech Žltého Snehu.

Hneď v úvode druhej tretiny po nedôraze v obrane sa hostia dokázali presadiť už druhý krát a tak navýšiť svoje vedenie. V 9. minúte stretnutia Sereď inkasovala tretí krát. Po peknej brejkovej situácii sa v 11. minúte presadil hráč Serede Radomír Stanko, keď nechytateľne zavesil do hornej časti bránky súpera a znížil tak na 1:3. Potom prišli zbytočné vylúčenia, kedy sme súperovi darovali dvakrát presilovú hru, z ktorej dokázali raz skórovať. Do konca druhej tretiny sa Košičanom podarilo ešte raz prekonať brankára domácich a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 1:5 pre Košice.

V tretej tretine sa Sereď snažila znížiť gólové vedenie súpera. Šanca sa naskytla v 4. minúte kedy bol vylúčený hráč hosti za blokovanie hokejky. Potom však prišlo totálne zlyhanie hráčov, kedy vo vlastnej presilovej hre inkasovali v priebehu 20 sekúnd 2 góly a hostia tak vyhrávali v pomere 1:7. Seredi sa následne podarilo znížiť na 2:7 zásluhou Vašulku, ktorý strelil svoj prvý gól v 1.lige. Hostia na zníženie bleskovo odpovedali gólom a ďalej si držali svoj náskok. V závere tretiny si Sereď ešte zahrala presilovú hru, kedy bol súper vylúčený na 2 minúty za sekanie, tento krát sa nám podarilo neinkasovať, ale využiť presilovku kedy sa druhý krát v stretnutí presadil Vašulka a upravil tak konečný výsledok na 3:8 pre Košice.

Bezpodmienečne za zmienku stojí kvalitný výkon nášho ďalšieho gólmana Gregora Bilčíka, ktorý posilnil náš tím prestupom z Trnavy a podržal tím v ťažkých skrumážach pred bránou a blyskol sa niekoľkými famóznymi zákrokmi.

Góly Sereď: Radomír Stanko (Ondrej Balák), Timotej Vašulka (Radomír Stanko), Timotej Vašulka (Radomír Stanko)

Najbližšie sa muži ICE Players Sereď predstavia:

• 13.10.2018 16:00 FBC 11 Trnava : ICE Players Sereď (Mestská športová hala, Trnava)
  • 14.10.2018 10:45 FBC Skalica : ICE Players Sereď (Šport centrum Želva, Dubňany CZ)