Míľa pre mamu bola naozaj rozprávková

Míľa pre mamu bola naozaj rozprávková

Udalosti a ľudia     Stanislava Janegová    

Míľa pre mamu je podujatie, ktoré sa koná pod záštitou Únie materských centier. Jeho hlavným cieľom je vzdať úctu všetkým ženám a matkám. Na Slovensku sa v tomto roku konal v poradí 14. ročník. Do akcie sa už niekoľko rokov usilovne a na vysokej úrovni zapája aj RC Mama klub v Seredi v spolupráci s občianskymi združeniami a dobrovoľníkmi.

 

Zámocký park a amfiteáter v Seredi sa aj tento rok stali miestom, kde sa konala veľkolepá akcia pre celé rodiny. Krásne slnečné počasie sa postaralo aj o hojnú účasť. Rodinné centrum Mama klub sa do celoslovenského podujatia zapojilo v tomto roku po siedmykrát. No a po organizačnej, tematickej, či obsahovej stránke bolo všetko pripravené a dotiahnuté do posledného detailu. V Mestskom amfiteátri po celý čas prebiehal rôznorodý kultúrny program. Prišli aj detskí zabávači Pali a Pali, sokoliari, hudobno-dramatický spolok HUDRAM a na pódiu to roztočila aj seredská kapela Party Lounge a mnohí ďalší účinkujúci.

 

Na míľovej prechádzke deti pre zmenu čakali rôzne stanovištia, kde stretli rozprávkové postavičky, ale aj drakov a čertov a popritom museli plniť dôležité úlohy. Za každú aktivitu získali pečiatku, no a keď ich už mali plný počet, čakala na nich odmena. Atmosféru podujatia si s nimi vychutnávali aj rodičia, ktorí sa dobre zabavili nad vynaliezavosťou svojich ratolestí. Pekným spestrením podujatia boli aj živé zvieratká ako holuby, králiky, sliepočky, kozičky a prasiatko, ktoré do parku priniesli ukázať deťom miestni chovatelia.

 

Na záver sa všetci aktéri míľovej prechádzky dozvedeli od organizátorov jedno fantastické číslo. Vďaka ich účasti sa podarilo v Seredi prelomiť rekord návštevnosti z minulého roka a nielen to. Hneď po Bratislave sa Sereď umiestnila na druhej priečke s počtom 1622 zaregistrovaných, čo je úžasná správa. Na celom Slovensku túto akciu podporilo takmer 28 000 ľudí.

 

Veľké poďakovanie za vynikajúco pripravenú akciu patrí všetkým členkám RC Mama klubu, ale aj všetkým dobrovoľníkom a občianskym združeniam, ktoré priložili ruku k dielu, aby bolo v Seredi veselo a rozprávkovo.

Míľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávkováMíľa pre mamu bola naozaj rozprávková